Barka Atena

Zobacz atrakcje Torunia

450m

Dom Legend Toruńskich Pokazy, warsztaty, gry miejskie


Wszystko zaczyna się od idei i pasji

Dawno, dawno temu spojrzeliśmy na Toruń oczami człowieka przybywającego tu po raz pierwszy. Zobaczyliśmy imponujące średniowieczne budowle, wspaniałe dzieła sztuki, ślady bogatej historii. Dla nas to było bliskie, bo zakamarki zabytków znaliśmy od dziecka. Jako przewodnicy opowiadaliśmy o tych rzeczach turystom. Jednak opowieściom czegoś brakowało. No bo jak wyjaśnić, że dzwon porusza się nogami? Jak zaciekawić dzieci pracą flisaków?
Jak sprawić by słuchacz uwierzył w królewską przygodę z nocnikiem?


Jak powstał interaktywny pokaz legend?


Wybraliśmy sześć toruńskich legend. Stworzyliśmy z nich scenariusz naszpikowany żartem i ciekawostkami z historii, zamówiliśmy prawdziwy dzwon napędzany nogami i... czas było otwierać Dom Legend Toruńskich. Ludzie pytali: czy to teatr czy muzeum? Jedno i drugie! Pozwolimy Wam wszystkiego dotykać, a sceny odegracie razem z animatorami. Czasem obawialiśmy się, że zabraknie Gości. Jednak chętnych do tego by samodzielnie tchnąć życie w toruńskie legendy i poczuć losy ich bohaterów na własnej skórze było tylko więcej i więcej. Dołączcie i Wy!


Pozytywny odzew

Dom Legend Toruńskich zbiera masę pozytywnych opinii w serwisach społecznościowych, na Faceboooku i TripAdvisor. To konkretne dowody tego, że umiemy skraść serca naszych Gości. Spojrzenie na recenzje pełne emocjonalnych opisów pozwoli Wam upewnić się, że nie trafiliście do muzeum legend, lecz do atrakcji porywającej bez reszty!


Rozwój i nowe atrakcje

Obserwowaliśmy turystów poszukujących coraz to intensywniejszych wrażeń i w 2015 roku otworzyliśmy drugą atrakcję w Toruniu: Bunkier – Wisła. Nie było łatwo okiełznać betonowe podziemia z czasów II Wojny Światowej. Okazało się, że najlepszym sposobem na ożywienie schronu jest symulacja nalotu bombowego. Same efekty dźwiękowe i świetlne, choćby najmocniejsze, nie wystarczały. Zebraliśmy ekipę doskonałych animatorów, którzy wcielając się w dowódców schronu zapewniają Gościom autentyczne, silne przeżycia rodem z zagrożonego miasta.

źródło: https://domlegend.pl/

 

Kontakt

Barka Atena

ul. Bulwar Filadelfijski, 87-100 Toruń

Katarzyna Falkowska

kom. 575-777-295

Maciej Falkowski

kom. 575-774-004